Kategorie

Sonda

Jaki model wybrać?

Jaki model e papieros wybrać?
Czym kierować się przy zakupie?
Ile wydać?

Wybór pierwszego e papierosa to indywidualna sprawa. Trzeba znaleźć coś co będzie dla Ciebie odpowiednie. Jak to zrobić? Przez kilka lat byłem sprzedawcą, zdradzę Ci pewną technikę dzięki której klientom łatwiej jest podjąć decyzję. Technika ta polega na... szukaniu potrzeb. Odkrywcze prawda? Teraz zastanów się ile razy przed zakupem (czegokolwiek) zrobiłeś listę funkcji/opcji które kupowana rzecz powinna mieć?

Skupmy się na e papierosach.

Pierwsze pytanie:
Dlaczego potrzebuję e papierosa?

Tu mamy klika możliwych odpowiedzi:
- szukam oszczędności
- szukam czegoś zdrowszego niż tradycyjne papierosy
- chcę rzucić palenie
- nie chcę rzucać, ale bliskim mi osobom przeszkadzają papierosy
- inne?

Tak naprawdę odpowiedź nie ma wpływu na wybór modelu e papierosa. Jednak utwierdziłeś siebie w przekonaniu, że "Tak potrzebuję e papierosa ponieważ ....". To zdanie jest bardzo istotnie pozwoli Ci przetrwać kilka pierwszych dni kiedy trzeba się przyzwyczaić do e-papierosa. 

Pytanie drugie:
Ile wydać na zestaw startowy?

Niepisana zasada brzmi: tyle ile wydajesz miesięcznie na papierosy tradycyjne. Im więcej palisz tym mocniejszego zestawu potrzebujesz. Kwota 300 zł wydaj się duża ale popatrz na to z innej strony. Dokładnie tyle samo wydajesz na papierosy tradycyjne różnica polega na tym że... 10 zł łatwiej wydać. Bo to tylko 10 zł ale wydwane 15, 20, 30 razy miesięcznie . Zasz to uczucie kiedy w portfelu nosisz 50 zł? Kupisz coś dostaniesz 4 x 10 zł reszty i następnego dnia zastanawiasz się na co wydałeś te 50 zł. Tu działa ta sama zasada im większa kwota tym trudniej ją wydać jednorazowo. Ustal kwotę i przejdź do kolejengo pytania.

Pytanie trzecie
Co jeśli e papieros mi się nie spodoba wydam ... zł w błoto?

Wystaw go na portalu aukcyjnym za 80% ceny. Dołącz zdjecie paragonu aby potwierdzić że to niemal nieużywany model (na paragonie jest data wystawienia). Napewno znajdzie się chętna osoba na zakup modelu w promocyjnej cenie. Właśnie odzyskałeś 80% wydanych pieniędzy.

Pytanie czwarte:
Czy wygląd ma znacznie?

Wbrew pozorom bardzo ważne pytanie. Musisz się zastanowić czy chcesz coś nie rzucającego się w oczy czy może coć co zupełnie nie przypomina tradycyjnego papierosa? Jakiej wielkości ma ten model? Większość sklepów oferuje dziś modele oparte na bardzo udanej konstrukcji eGo, (więcej tu), ale być może zainteresuje Ciebie model mini (więcej tu) który bardzie przypomina tradycyjnego papierosa niż cygaro.

Pytanie piąte:
Jak bardzo bezobsługowy ma być e-papieros?

Bardzo szerokie zgadanienie. Zacznimy od najważniejszej sprawy:

zasilanie czyli baterie.
Nie liczy się tylko pojemność (im więcej w opisie mAh tym generalnie lepiej), która starczy na cały dzień palenia. Bateria moze być manualna (99% modeli eGo) czyli taka gdzie trzeba nacisnąć przycisk aby e papieros zaczął działać lub autmomatyczna (modele MINI). Zastanów się czy lubisz palić bez użycia rąk. Taką mozliwosć dadzą Ci tylko baterie automatyczne. Włączają się kiedy czujnik wykryje ze zaczynasz się zaciągać. 

systemy grzewcze
serce e papierosa, modele eGo dają szeroki wybór systemów które można zastosować. Każdy ma swoje wady i zalety ( więcej tu). Obecnie najpopularniesze są tzw Clearomizery CE5. To bardzo udana  konstrukcja która jest łatwa w obsłudze i konserwacji, w razie awarii można wkręca się tylko nową garzałkę. Modele MINI zazwyczaj pozwalają korzystać jedynie z kartomizerów. Te są najprostrze i najtańsze w użyciu. Kiedy się zużyje ( czyli po ok 5 napełnieniu) poprostu przykręcasz nowy a stary wyrzucasz. Więcej o systemach grzewczych znajdziesz po kliknięciu w ten link.

Pytanie szóste
Co kupić?

Masz już wszystkie niezbędne informacje żeby kupić opowidni zestaw. jeśli masz znajomego który używa e papierosów zapytaj go. Napewno chętnie rozwieje Twoje wątpliwosci. Ostatecznie i tak będziesz musiał sam spróbować i zadecydować czy e papieros zastąpi tradycyjne palenie.

Mamy ( na rynku nie w sklpie savante.pl) obecnie 2 modele do wyboru eGo i MINI. Jeśli szukasz małego i kompaktowego e-papierosa, który będzie wymagał minimum obsługi to poniwnieneś wybrać model MINI ( polecamy dostępny w naszym sklepie JSB STAR). Jeśli nie liczy się dla Ciebie wygląd i mały rozmiar a szeroki wybór akcesoriów i możliwość eksperymentowania to powinieneś poszukać modelu eGo na początek z clearomizerem CE5.

Poszukaj modelu w cenie którą uznałeś za odpowiednią aby wydać. Bez względu ile to będzie zwróci się w ciągu miesiąca lub dwóch. Koszt dziennego używania e papierosów to od 2 do 4 zł dziennie (2-3 ml liquidu dla palacza który w przeszłości palił 20 papierosów dziennie). 

Szybka kalkulacja (dla palącego 20 papierosów dziennie)
Tradycyjne papierosy
1 miesiąc  30 paczek -300 zł
2 miesiac  30 paczek -300 zł
3 miesiac  30 paczek -300 zł
SUMA 900 zł

E papierosy
1 miesiąc zestaw startowy + liquid + zapasowe grzałki 300zł
2 miesiąc liquid 90ml + grzałki =150 zł
3 miesiąc liquid 90ml + grzałki =150 zł
SUMA 600 zł

Po 2 miesiącach używania e papierosa zwaraca się zestaw startowy. Ogólna oszczędność wynosi 33% natomist patrząc jedynie na miesięczne stałe wydatki aż 50%.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą e-papierosów

Zestaw dla początkujących 
TANI E-PAPIEROS CE5 1100MAH - ZESTAW 1 SZT + LIQUID


Zestaw dla zdecydowanych
E PAPIEROS EGO CE5 1100MAH - ZESTAW 2SZT + LIQUIDZestaw dla wymagających

E PAPIEROS JSB STAR


Udanych zakupów!
www.savante.pl